Τα καλύτερα κινηματογραφικά poster του 2014

0
527
Βαθμολόγησε το άρθρο
[Total: 3    Average: 4.7/5]

Μετά τα trailer των ταινιών, το αμέσως επόμενο πράγμα που προσέχει κάποιος σε μια ταινία σίγουρα είναι τα poster της. Σε μια πολύ ανταγωνιστική και γεμάτη χρονιά όπως ήταν το 2014, ξεχωρίσαμε τα (κατά την γνώμη μας) καλύτερα κινηματογραφικά poster της χρονιάς. Με την επιλογή αυτή δεν λέμε ότι όλες από τις ταινίες που επιλέχθηκαν είναι καλές (μπορείτε να δείτε και τα αντίστοιχα link άλλωστε), ωστόσο επιλέγουμε ποια poster μας “χτύπησαν” καλύτερα στο μάτι και πέτυχαν αυτό για το οποίο δημιουργήθηκαν. Εν ολίγοις, σχεδόν όλα τα παρακάτω poster, θα επιλέγαμε να τα έχουμε στον προσωπικό μας χώρο.

Συγκεκριμένα, τα καλύτερα κινηματογραφικά poster του 2014 είναι τα εξής (και ως συνήθως περισσότερες πληροφορίες για την ταινία στα link που υπάρχουν δίπλα από κάθε τίτλο):

– 300: Rise Of An Empire (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/300-i-anodos-tis-aftokratorias-kritiki-tenias/)

Alt Text

– At Home

Alt Text

– Birdman (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/birdman-official-ke-teaser-trailer/)

Alt Text

– Blue Ruin

Alt Text

– Boyhood (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/boyhood-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Captain America 2: The Winter Soldier (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/captain-america-2-the-winter-soldier-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Dawn Of The Planet Of The Apes (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/dawn-of-the-planet-of-the-apes-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Delivery

Alt Text

– Dumb and Dumber To (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/kritiki-tou-dumb-dumber/)

Alt Text Alt Text

– Enemy (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/wp-content/uploads/2014/12/Enemy.jpg)

Alt Text

– Godzilla (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/godzilla-2014-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Her (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/her-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Horns (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/kritiki-gia-horns/)

Alt Text

– I Frankenstein (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/i-frankenstein-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Inherent Vice (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/inherent-vice-proto-episimo-trailer/)

Alt Text

– Inside Llewyn Davis (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/inside-llewyn-davis-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Interstellar (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/kritiki-gia-interstellar/)

Alt Text

– John Wick (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/john-wick-trailer-o-badass-keanu-reeves/)

Alt Text

– Kill The Messenger (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/kritiki-gia-kill-messenger/)

Alt Text

 The Lego Movie (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/the-lego-movie-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Locke (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/locke-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Maleficent (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/maleficent-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Nebraska (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/nebraska-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Nymphomaniac (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/nymphomaniac-part-1-2-kritiki-tenias/)

Alt Text

– The Double (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/o-sosias-kritiki-tenias/)

Alt Text

– The Hobbit: Battle of Five Armies (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/kritiki-tou-hobbit-battle-five-armies/)

Alt Text

– The Interview (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/the-interview-official-teaser-trailer/)

Alt Text

– The Maze Runner (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/the-maze-runner-kritiki-tenias/)

Alt Text

– The One I Love

Alt Text

– The Zero Theorem (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/to-theorima-miden-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Under The Skin (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/under-the-skin-kritiki-tenias/)

Alt Text

– Xenia (Περισσότερα για την ταινία: http://www.cineramen.gr/xenia-kritiki-tenias/)

Alt Text
Cineramen
Νίκος Δρίβας

Νίκος Δρίβας

Facebook Twitter Google+

Δημιουργός και συντάκτης του www.cineramen.gr αλλά κυρίως φανατικός του σινεμά

Share

Δείτε ακόμα στο Cineramen

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.